• 26.05.2023 Akademia z okazji Dnia Mamy i Taty gr. III oraz gr. IV

• 25.05.2023 Akademia z okazji Dnia Mamy i Taty gr. I oraz gr. II

• 17.05.2023 Dogoterapia z Maszą 🐕

• INFORMACJA!

Urząd Gminy Miedźna przystępuje do prac analityczno-badawczych nad opracowaniem nowego dokumentu Strategii Rozwoju naszej Gminy, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższej przyszłości.

Oprócz prac analitycznych, częścią prac będzie również przeprowadzenie badania ankietowego. Chcemy, by dokument Strategii był ambitny, ale wykonalny, wyznaczał nowe kierunki rozwoju, a przede wszystkim, by odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców.

Ponieważ dokument ma odpowiadać na realne potrzeby i oczekiwania społeczności lokalnej zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. Wypełniając ją, będziecie mieli Państwo wpływ na przyszłość i wybór kierunków rozwoju naszej Gminy.

Ankieta ma na celu zarówno pozyskanie niezbędnych informacji diagnostycznych, jak również ma pozwolić na wskazanie podstaw do określenia kierunków i działań rozwojowych.

Wystarczy kliknąć w link i odpowiedzieć na pytania:

Ankiety w formie papierowej dostępne są również w Urzędzie Gminy Miedźna na parterze budynku

• 18.05.2023 Urodziny solenizantów majowych 🎁

• WAŻNE!

⚠️WAŻNE ➡️Dla mieszkańców Gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na uzależnienia, współuzależnienia oraz w związku z przemocą domową, uruchomiono punkty informacyjno-konsultacyjne w poniższym zakresie:

✅Porady i konsultacje w zakresie uzależnień w każdy wtorek w godzinach od 15.00 - 18.00 w Woli ul. Poprzeczna 1, I piętro pok. 29 oraz w Górze ul. Długa 41 (Ośrodek Zdrowia — Biuro Sołtysa), w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 15.00 do godziny 18.00.

📜Termin spotkania należy ustalić telefonicznie pod numerem telefonu ☎️519 877 769.

✅Porady prawne w zakresie prawa rodzinnego dla ofiar przemocy oraz osób i rodzin z problemem uzależnienia odbywają w Woli ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29)

📜Termin porady należy ustalić w sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli pod numerem telefonu ☎️(032) 211 82 51 w godzinach pracy Ośrodka.

✅Porady psychologiczne udzielane są w punkcie co drugi czwartek miesiąca w godzinach od 15.00 - 18.00, Wola ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29).

📜Termin należy ustalić pod numerem telefonu ☎️519 693 400 w dniach: poniedziałek, środa, piątek, w godzinach od 10:00 do 12:00

✅Konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży u których występują zaburzenia psychiczne będące m.in. wynikiem funkcjonowania w rodzinie z problemem uzależnienia oraz przemocy domowej.

Konsultacje udzielane są w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.

📜Termin wizyty należy ustalić pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli pod numerem telefonu ☎️798 588 999 w godzinach pracy Ośrodka.

Ponadto informujemy, że Gmina Miedźna w trosce o mieszkańców zawarła umowę na realizację usług w formie m.in.: terapii psychologicznej, psychoterapii, terapii rodzinnej i terapii małżeńskiej, dla osób i rodzin z problemem uzależnienia i przemocy domowej.

Pomoc w w/w formie udzielana jest na podstawie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli oraz zgłoszenia się w wyznaczonym terminie ustalonym podczas rejestracji pod numerem telefonu ☎️690 299 600 w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a

• Dnia 02.05.2023 przedszkole będzie nieczynne.

• 27.04.2023 Urodziny solenizantów z miesiąca kwietnia 🎁🎂

• 19.04.2023 / 23. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Tort Baby Jagi"🎭

"Trzy Świnki"

GRUPA TEATRALNA "KURTYNKA" ZAJĘŁA II MIEJSCE W PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

• Informacja dla rodziców dzieci odchodzących do zerówki.

Dnia 20.04 ( czwartek) będą wykonywane zdjęcia do tablo. Bardzo proszę aby dzieci były ubrane na galowo. Dziękuję

• Wesołych Świąt 🐰

• 05.04.2023 W poszukiwaniu wielkanocnych jajeczek 🐰

• 04.04.2024 Warsztaty czekolady 🍫

• 30.03.2023 Urodziny solenizantów z marca 🎂🎁

• 21.03.2023 Przywitanie Wiosny barwnymi kolorami

• 23.02.2023 Urodziny solenizantów z miesiąca lutego

• 16.02.2023 Bal Przebierańców

• 1,5 % dla Madzi Komraus

W związku ze zbliżającym się czasem rozliczania PIT-ów, zwracamy się z ogromną prośbą o przekazania swojego 1,5% podatku na leczenie i rehabilitację Naszej wychowanki Magdaleny 🙂

Numer KRS: 0000237488Cel szczegółowy: MAGDALENA KOMRAUS DAROWIZNA: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży ,,Omnibus''ul. Stefana Batorego 26, 43-200 PszczynaBank Spółdzielczy w PszczynieNr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001Tytuł przelewu: Darowizna dla Magdaleny Komraus

Madzia urodziła się 06.06.2017r. i od tego momentu zmaga się z zespołem ,,rybiej łuski” (chorobą genetyczna) oraz atopowym zapaleniem skóry. Choroba objawia się nadmiernym i nieprawidłowym rogowacenie (złuszczaniem) naskórka z jednoczesnym zaburzeniem jego usuwania. Wymaga stałego nawadniania, natłuszczania i nawilżania skóry całego ciała (kilka razy w ciągu dnia i nocy). Skóra na całym ciele Madzi łuszczy się, jej organizm cały czas pracuje wytwarzając wciąż nowy naskórek. Ponadto u Madzia zdiagnozowano również wadę serca 😕 pod postacia zwężenie zastawki aortalnej co wymaga podawania środków farmakologicznych i stałych kontroli u kardiologa i zabiegu serduszka :( Ma ciężką alergię pokarmową (na białko mleka krowiego, białko i żółtko jaja) czego skutkiem jest dieta eliminacyjna. Madzia w okresie noworodkowym przeszła sepsę oraz zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych. Jest pod stała opieką wielu lekarzy specjalistów: m. in dermatologa (dodatkowe konsultacje w Warszawie u prof. Cezarego Kowalewskiego) gastrologa, neurologa, okulisty, laryngologa, audiologa, kardiologa, genetyka (w Warszawie).

Pamiętajmy DOBRO POWRACA!

• 01.02.2023 Dogoterapia