Wanda Chotomska Książki Stowarzyszenie

Kącik patronki

Stowarzyszenie

Dnia 29 maja 2011 roku w Przecieszynie na II Zlocie Szkół i Placówek noszących imię Wandy Chotomskiej zostało założone Stowarzyszenie zrzeszające placówki, które przyjęły imię Wandy Chotomskiej. Jego pełna nazwa to Stowarzyszenie Szkół i Placówek noszących imię Wandy Chotomskiej. W skład Komitetu Założycielskiego wyżej wymienionego Stowarzyszenia weszły:

- mgr Maria Polak - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przeszkolnego nr 1 im W. Chotomskiej w Przecieszynie;

- mgr Barbara Mosler - Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 im. W. Chotomskiej w Woli.

W skład stowarzyszenia weszło 5 placówek spośród trzydzestu noszących imię pisarki. Zarówno Wanda Chotomska, jak i członkowie Komitetu Założycielskiego będą czynić starania o rozszerzenie członkowstwa na pozostałe placówki noszące to imię.

Członkiem honorowym powstałego Stowarzyszenia została pani Wanda Chotomska.

28.06.2014 WIZYTA U PANI WANDY

Z okazji imienin Pani Wandy członkowie Stowarzyszenia złożyli wizytę solenizantce w jej mieszkaniu w Warszawie. Były kwiaty i tort imieninowy. Pani Wanda przyjęła wszystkich bardzo serdecznie, opowiedziała o swojej pracy artystycznej, nowościach wydawniczych oraz chętnie wpisywała niepowtarzalne, wierszowane dedykacje w książkach swojego autorstwa. Spotkanie to pozostawiło niezapomniane wrażenia.